KONST / Litografier / Färglitografi 14024222
*
nr 1402 4222
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi, John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 100/200. Bladets mått: 35x40cm, yttermått inklusive ram: 46x51cm
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:28:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 23:35:42
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john-erik franzén litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08
*
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
nr 1402 4222
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi, John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 100/200. Bladets mått: 35x40cm, yttermått inklusive ram: 46x51cm
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 23:35:42 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john-erik franzén litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08